Nasmed istnieje na rynku od ponad 15 lat. W 2012 roku rozszerzyliśmy naszą działalność, otwierając w strukturach przychodni mieszczącej się w Warszawie (dzielnica Gocław): Centrum Leczenia Otyłości. Dzięki tej inicjatywie zwielokrotniliśmy swój potencjał diagnostyczno-terapeutyczny oraz możliwości rozwoju, podnosząc jakość świadczonych przez nas usług medycznych.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Leczenia Otyłości NASMED w Warszawie.

Doktor Naser Dib

 

Misja Centrum Leczenia Otyłości Nasmed

W NASMED otyłość leczymy wielokierunkowo. Oznacza to, że naszym Pacjentem zajmujemy się wszechstronnie: ustalamy niskokaloryczną dietę, proponujemy odpowiednie aktywności fizyczne, konsultujemy endykronologicznie, dobieramy właściwe leki i zapewniamy to, co wciąż nie jest obecne w leczeniu nadwagi i otyłości – pełną opiekę psychologiczną. To własnie „pyschika” jest kluczem do pełnego sukcesu. Dzięki odpowiedniemu podejściu pyschologów i psychoterapeutów wykształcamy, uczymy i utrwalamy właściwe nawyki żywieniowe oraz życiowe. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana tych nawyków (a tak naprawdę zamiana starych przyzwyczajeń na nowe) jest często najtrudniejsza i dlatego przykładamy do tego wagę szczególną. Naszym nadrzędnym celem jest pełna i trwała satysfakcja Pacjenta z poprawy jakości swojego życia.

Z pomocą dla Pacjentów naszej kliniki przychodzi nowatorska i najbardziej bezpieczna metoda leczenia otyłości – nieoperacyjny zabieg z użyciem balonu wewnątrzżołądkowego. Efektywność i skuteczność tej metody polega na uzyskaniu przez Pacjenta uczucia sytości po spożyciu niewielkiej ilości pokarmu. Zalecana jest przede wszystkim, lecz nie tylko, osobom, które nie osiągnęły pożądanego efektu, stosując popularne sposoby odchudzania, takie jak leczenie dietetyczne czy farmakologiczne. Metoda jest często zalecana jako leczenie wstępne przed bardziej radykalnym zabiegiem chirurgicznym. Zastosowanie Heliosphere® BAG (czyli balonu wewnątrzżołądkowego) jest niezwykle skuteczne – w grupie ocenianych 670 pacjentów spadek masy ciała po 6 miesiącach wynosił od 9 do 24 kg.

Heliosphere® BAG jest zakładany endoskopowo. W trakcie zabiegu przeprowadzanego w krótkiej sedacji lub znieczuleniu miejscowym balon jest umieszczany wewnątrz żołądka pod kontrolą endoskopu. Czas trwania zabiegu wynosi do 20 minut i pacjent po krótkiej obserwacji może powrócić do codziennych czynności.

Heliosphere® BAG jest balonem syntetycznym, wprowadzonym do użytku przez francuską firmę Helioskopie Medical Implants. Wypełnia się go powietrzem, od wewnątrz pokryty jest cienką warstwą czystego złota. Ułatwia to zarówno wprowadzenie jak i późniejsze wyjęcie balonu, a zastosowanie biologicznie obojętnego materiału zwiększa trwałość oraz odporność na działanie bakterii. Po wypełnieniu powietrzem balon swobodnie porusza się w żołądku wypełniając większą część jego światła. Balon wewnąrzążołądkowy jest uważany obecnie za najlepszy, bezoperacyjny sposób leczenia otyłości.

Centrum Leczenia Otyłości Nasmed zapewnienia pacjentom indywidualnie dobrane metody leczenia (w tym chirurgiczne), wsparcie w utrzymaniu efektu terapeutycznego oraz pomoc z zakresu chirurgii estetycznej. Poza zabiegami balonikowania żołądka za pomocą systemu Heliosphere® BAG, oferujemy również pełną opiekę specjalistyczną – chirurgiczną, dietetyczną, endokrynologiczną oraz psychoterapeutyczną. Współpraca z kilkoma specjalistami medycyny pomaga Pacjentowi w skutecznym powrocie do zdrowia. Nasze kompleksowe i konsekwentne działanie gwarantuje pacjentom skuteczną i bezpieczną walkę o zdrowie i piękne ciało. A także, co najbardziej istotne, poprawę jakości życia, na którą składają się dobre samopoczucie i wysoka samoocena.